Nie działają filmy

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
spodek

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:28

Nie działają filmy

Post22 cze 2009, 19:28

już próbowałem u mnie nie pomogło

Awatar użytkownika
hevet

Ekspert
Posty: 199
Rejestracja: 21 cze 2009, 17:46

Nie działają filmy

Post22 cze 2009, 19:31

To napisz coś więcej o swoim problemie, jakie kodeki masz zainstalowane, jaki program używasz do oglądania filmów, ogólną specyfikację komputera, system operacyjny i co dokładnie się dzieje.

spodek

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:28

Nie działają filmy

Post22 cze 2009, 19:59

za moment opiszę, bo mam poprawę :) ,

-- Dzisiaj, 21:27 --

mam taki problem:
Zawiesza mi się komp przy uruchomianiu odtwarzaczy audio/video (np. all player, bestplayer, quictimekplaier, itp), Any Video Converter i Debut Video Recorder. Nie dziala wtedy alt+ctrl+delete, mogę zrestartować tylko przyciskiem. Komp to laptop msi vr630, system win xp sp 2.
I ostatnie net mi się czasem "zawiesi".
Przeskanowałem avirą - czysto, pandą on-line też czysto.
Naprawiłem błędy, czyścilem rejestry itp TuneUp Utilities 2009 i zrobiłem defragmentacje - nic nie pomogło.
Próbowałem przywrócić system i nie mogę, który pkt kontrolny nie wybiorę to wyskakuje mi potem okno że nie wprowadzono żadnych zmian w systemie i przywrócenie nie dokonane.
Zainstalowałem jeszcze raz stery od grafiki i directx'a - bez zmian.
Potem odinstalowałem wszystkie kodeki dalej żadnych rezultatów.
Odinstalowałem wszystkie odtwarzacze audio/video zostawiłem tylko bestpleyera który nie jest instalowalny, film odtwarzał ale bez obrazu, zainstalowałem kodeki do niego k-lite codec pack i poszło ale po kilku godzinach jak włączyłem jeszcze raz kompa i sprawdzam a tu znowu zawiesił się na próbie uruchomienia bestpleyera.
Dzis zainstalowałem KMPlayer i on działa ale nie odtwarza filmów w formacie RMVB.
log z combo fixaDostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
log z hijack Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
komp tu są parametry Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, system XP sp2
Dzialalo mi wcześniej wszystko fajnie, ostatnio nic nowego nie instalowałem (ok tydzień przed problemem PC tools Firewall).

Awatar użytkownika
chciuczek

Użytkownik
Posty: 562
Rejestracja: 23 sty 2009, 11:06
Lokalizacja: Krk

Nie działają filmy

Post23 cze 2009, 14:16

Ściągnij może jeszcze Divx i Xvid, a co do logów musisz zrobić nowy temat bo tu Ci raczej nie sprawdzą. Ja instalowałem sterowniki do karty graficznej i zadziałało.
Samsung NP550P5C - S04PL
Windows 10
Intel Core i5-3210M
nVidia GeForce GT650M
8GB RAM

spodek

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:28

Re: Nie działają filmy

Post23 cze 2009, 20:30

chciuczek pisze:Ściągnij może jeszcze Divx i Xvid, a co do logów musisz zrobić nowy temat bo tu Ci raczej nie sprawdzą. Ja instalowałem sterowniki do karty graficznej i zadziałało.

miałem divix ,allplayera i po jakimś czasie wystąpił problem ten co opisałem

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Nie działają filmy

Post23 cze 2009, 20:39

a nie robiłeś czasem live update allplayera (tj.nie pobierałeś kodeków przez to) ? mi to zrujnowało wszystkie kodeki, cały dzień się męczyłem, zanim wszystko wróciło do normy
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
hevet

Ekspert
Posty: 199
Rejestracja: 21 cze 2009, 17:46

Re: Nie działają filmy

Post23 cze 2009, 20:42

spodek pisze:Dzis zainstalowałem KMPlayer i on działa ale nie odtwarza filmów w formacie RMVB.

Doinstaluj Real alternative, do odtwarzania RMVB.

spodek

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:28

Re: Nie działają filmy

Post24 cze 2009, 12:58

koleś git pisze:a nie robiłeś czasem live update allplayera (tj.nie pobierałeś kodeków przez to) ? mi to zrujnowało wszystkie kodeki, cały dzień się męczyłem, zanim wszystko wróciło do normy

tego akurat nie pamiętam (chyba że dość dawno) ale raczej nie

hevet pisze:
spodek pisze:Dzis zainstalowałem KMPlayer i on działa ale nie odtwarza filmów w formacie RMVB.

Doinstaluj Real alternative, do odtwarzania RMVB.

dziś spróbowałem zainstalować jeszcze raz allplayera i i kodeki Real alternative no i dalej się na nim zawiesza

KMPlayer na tych kodekach Real alternative będzie odtwarzał RMVB? Może niepotrzebnie znów instalowałem allplayera.

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Nie działają filmy

Post24 cze 2009, 13:05

pobierz narzędzie installedcodec :arrow: :arrow: :arrow: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
poczekaj aż się załaduje i nic nie rób, wyłącz, i w katalogu w którym znajduje się narzędzie, będzie plik installedcodec.cfg , wrzuć go na jakiś serwer hostujący np.speedyshare.com (przed wrzuceniem spakuj do archiwum) a ja zobaczę czy nie masz kodeków które by się gryzły, potem powiem które masz wyłączyć
Pozdrawiam, koleś git

spodek

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:28

Re: Nie działają filmy

Post25 cze 2009, 06:55

tu jest ten plik InstalledCodec.cfg Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Nie działają filmy

Post25 cze 2009, 10:09

niestety jak otworzę ten plik tym programem, pokazuje się raport z mojego, jakie pliki nie chcą się otwierać, podaj rozszerzenie, bo to też ważne, dla przykładu u mnie był problem z mpegami, , było tam kilka kodeków od tego, posiadanie wszystkich włączonych powodowało, że obraz był do góry nogami, ale tylko w winampie , wyłączyłem 2 kodeki producenta gabest i zostawiłem kodeki mpeg od microsoftu, i wszystko działało, szybko możesz wyłączyć naciskając F7, i włączyć naciskając F8
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
rosłon

Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 18 maja 2009, 18:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Nie działają filmy

Post25 cze 2009, 16:49

Odinstaluj WSZYSTKIE kodeki.
Zainstaluj:
Jeżeli masz
XP -> xpcodecpack
Vistę -> vista codec pack
(oba można wygooglać w 2s)

Do tego Real Alternative i quicktime lite lub alternative
O allplayerze się nie wypowiem (syfu nie używam )

-- Dzisiaj, 17:11 --

zobacz to
Obrazek
POZDRAWIAM ROSŁON

spodek

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:28

Re: Nie działają filmy

Post25 cze 2009, 23:40

koleś git pisze:niestety jak otworzę ten plik tym programem, pokazuje się raport z mojego, jakie pliki nie chcą się otwierać, podaj rozszerzenie, bo to też ważne, dla przykładu u mnie był problem z mpegami, , było tam kilka kodeków od tego, posiadanie wszystkich włączonych powodowało, że obraz był do góry nogami, ale tylko w winampie , wyłączyłem 2 kodeki producenta gabest i zostawiłem kodeki mpeg od microsoftu, i wszystko działało, szybko możesz wyłączyć naciskając F7, i włączyć naciskając F8


Tu raczej nie chodzi o pliki tylko o programy do odtwarzania, fakt miałem ich może za dużo bo 5, kodeków też ze 4 paczki, problem polegał że przy włączaniu programu czy bezpośrednio klikając w plik z filmem zawieszał mi się komp, nawet na Any Video Converter (do konwersji filmów),
odinstalowałem wszystkie programy i kodeki zainstalowałem KMplayer i on chodzi, na próbę zainstalowałem s powrotem Allplayera i dalej zawiesza się, teraz chciałbym tylko jeszcze móc odtwarzać RMVB, mam KMplayera i GOM playera, co proponujecie?

rosłon pisze:XP -> xpcodecpack
miałem ale spróbuję jeszcze raz
rosłon pisze:zobacz to
???

-- Dzisiaj, 21:36 --

Teraz to już w ogóle nie wiem co się dzieje, zainstalowałem Real Alternative i xpcodecpack, potem quicktime i na nim się zawiesza znowu komp, ale na KMplayerze oglądam wszystko (chociaż to dobre), po tych instalacjach poprzestawiało mi się domyślne otwieranie plików video ( avi, mpg4, 3gp), musiałem ręcznie podopisywać te rozszerzenia w opcji folderów/typy plików bo nie było ich nawet na liście. Nie wiem już co z tym fantem zrobić, mam nadzieję że nie przyjdzie mi za jakiś czas formatu robić.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości